Centrum Zdrowia Dziecka, PTŻKiD, POLSPEN, Fundacja Dr Clown

Centrum Zdrowia Dziecka

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jest jednym z najnowocześniejszych szpitali pediatrycznych w Polsce. Misją tej instytucji jest niesienie pomocy Małym Pacjentom na najwyższym, światowym poziomie. Centrum skupia wybitnych lekarzy i specjalistów, którzy za nadrzędny cel postawili sobie zapewnić najlepszą opiekę chorym dzieciom.

Strona internetowa: Czd.pl

PTŻKiD

Strona Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci, towarzystwa naukowego zrzeszającego specjalistów związanych z leczeniem żywieniowym najmłodszych pacjentów. Do zadań Towarzystwa należy prowadzenie i popieranie działalności naukowej w zakresie leczenia żywieniowego i żywienia, upowszechnianie wiedzy medycznej dotyczącej leczenia żywieniowego i żywienia dzieci i młodzieży, formułowanie zaleceń, opinii i rekomendacji oraz tworzenie programów w odniesieniu do zasad leczenia żywieniowego i żywienia dzieci i młodzieży, a także nawiązywanie i podtrzymywanie międzynarodowej współpracy w zakresie leczenia żywieniowego i żywienia dzieci i młodzieży.

Strona internetowa: Ptzkd.org

POLSPEN

Strona Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). Największe i najstarsze Polskie Towarzystwo zajmujące się tematyką leczenia żywieniowego, żywienia klinicznego i metabolizmu.

Strona internetowa: Polspen.pl

Fundacja Dr Clown

Fundacja Dr Clown od 1999 r. niesie uśmiech i radość chorym dzieciom pomagając im zapomnieć o chorobie i smutku. Program „terapii śmiechem” realizowany jest w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów wspierają procesy leczenia i minimalizują napięcia spowodowane trudną sytuacją pacjenta.

Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce.

Z powodu pandemii COVID-19 wizyty wolontariuszy zostały wstrzymane do odwołania, ale program „terapii śmiechem” kontynuowany jest wirtualnie m.in. w ramach bezpłatnej usługi „Śmiechofon” umożliwiającej wizyty Doktorów Clownów online.

Strona internetowa: www.drclown.pl