Centrum Zdrowia Dziecka, PTŻKiD, POLSPEN

Centrum Zdrowia Dziecka

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jest jednym z najnowocześniejszych szpitali pediatrycznych w Polsce. Misją tej instytucji jest niesienie pomocy Małym Pacjentom na najwyższym, światowym poziomie. Centrum skupia wybitnych lekarzy i specjalistów, którzy za nadrzędny cel postawili sobie zapewnić najlepszą opiekę chorym dzieciom.

Strona internetowa: Czd.pl

PTŻKiD

Strona Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci, towarzystwa naukowego zrzeszającego specjalistów związanych z leczeniem żywieniowym najmłodszych pacjentów. Do zadań Towarzystwa należy prowadzenie i popieranie działalności naukowej w zakresie leczenia żywieniowego i żywienia, upowszechnianie wiedzy medycznej dotyczącej leczenia żywieniowego i żywienia dzieci i młodzieży, formułowanie zaleceń, opinii i rekomendacji oraz tworzenie programów w odniesieniu do zasad leczenia żywieniowego i żywienia dzieci i młodzieży, a także nawiązywanie i podtrzymywanie międzynarodowej współpracy w zakresie leczenia żywieniowego i żywienia dzieci i młodzieży.

Strona internetowa: Ptzkd.org

POLSPEN

Strona Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). Największe i najstarsze Polskie Towarzystwo zajmujące się tematyką leczenia żywieniowego, żywienia klinicznego i metabolizmu.

Strona internetowa: Polspen.pl