Żywienie doustne jest najprostszym i najmniej inwazyjnym sposobem zapewnienia choremu dodatkowej ilości składników odżywczych, niezbędnych podczas choroby i rekonwalescencji. Niestety nie zawsze udaje się je zapewnić podając choremu domowe posiłki.

Doustne preparaty odżywcze

Jeżeli Twoje dziecko nie jest w stanie przyjmować tradycyjnych posiłków w takiej objętości, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych, możesz włączyć do jego diety doustne preparaty odżywcze, które są do kupienia w aptekach bez recepty.

Doustne preparaty odżywcze to specjalnie przygotowane, wysoko- lub normokaloryczne napoje, zawierające niezbędne substancje odżywcze w małej objętości. Dzięki nim dostarczysz swojemu dziecku wszystkich potrzebnych składników, a płynna postać i mała objętość napoju nie sprawią takiej trudności w spożywaniu jak tradycyjny, obfity posiłek.

Włączając do diety dziecka doustne preparaty odżywcze masz pewność, że dostarczasz mu odpowiednio zbilansowanych składników odżywczych.

Zalety stosowania doustnych preparatów odżywczych:

  • Przygotowywane są w sposób sterylny, co ma znaczenie szczególnie przy stosowaniu terapii obniżających odporność organizmu. Nie wprowadza się dzięki temu do organizmu bakterii, które w tych szczególnych warunkach mogłyby stanowić zagrożenie.
  • W niewielkiej objętości, dostarczają organizmowi Twojego dziecka dodatkową porcję energii.
  • Mała objętość, jak również płynna konsystencja, ułatwiają przyjęcie preparatu przy występujących podczas choroby mdłościach, problemach z przełykaniem oraz z zanikiem apetytu.
  • Włączając do diety dziecka doustne preparaty odżywcze masz pewność, że dostarczasz mu odpowiednio zbilansowanych składników odżywczych.